Prečo kričí homosexuál a prečo heterosexuál ?

Autor: Jakub Mitrík | 21.1.2015 o 9:47 | Karma článku: 5,98 | Prečítané:  1874x

Asi sa zhodneme, že sa nezhodneme - to by sa dalo povedať o argumentačnej sile oboch strán, keď by sme používali iba štatistiky. Bohužiaľ relevantné prieskumy či je pre dieťa vhodnejší hetero- alebo homosexuálny pár neexistujú. Určite nie také, ktoré by druhá strana zobrala naozaj vážne. Treba priznať, že výskumy, ktorými sa oháňajú jedni aj druhí sú príliš krátkodobé a vôbec nezahŕňajú reprezentatívne spektrum. Keď teda ani jedna ani druhá strana takéto argumenty neakceptuje dá sa povedať, že neexistujú - takže ich nebudeme používať. Ostávajú fakty: fakt, ktorý musia uznať obe strany je ten, že dieťa môže splodiť iba fyzicky zdravý heterosexuálny pár - teda myslím tým plodenie bez nejakej vonkajšej pomoci (napr. umelé oplodnenie).

O čo vlastne ide pri súboji týchto dvoch skupín? Jedni kričia, že majú právo na deti (na dieťa = osoba, nemá právo nikto) a druhí kričia, že právo na deti majú iba tí čo ho aspoň teoreticky môžu splodiť.

Zabúdame pri tom však na jednu podstatnú vec - prečo kričíme? 

Bojujeme za rovnaké práva, bojujeme za výhradné právo atď., ale vôbec sa nezamýšľame prečo vlastne toľko tie deti chceme. Iba preto aby sme mali rovnaké práva? Nie je to skôr preto, že sa bojíme samoty a deti nám s ňou majú pomôcť a o právo tu vlastne nejde? Chceme sa cítiť naplnení tak potrebujeme dieťa ako objekt, ktorý túto našu túžbu bude uspokojovať - aspoň dočasne.. atď.

Nie je problém kdesi hlbšie, že necítime naozajstnú lásku? A tak si hľadáme takéto zlepšováky v podobe detí, ktorých sa NIKTO na nič nepýta..

Teraz nevravím len o homosexuáloch - to isté platí aj pre heterosexuálov.

Pripúšťajú heterosexuáli možnosť, že niekto sa cíti ako homosexuál môže byť aj ich vinou? Že to môže byť spôsobené tým ako fungujú súčasné "klasické" rodiny?

Prečo sa homosexuáli nezamyslia nad tým, čo môže stáť za ich orientáciou? Prečo túto možnosť nepripustia aspoň ako hypotetickú a nesnažia sa nájsť príčinu?

PREČO SME PRESTALI POUŽÍVAŤ ROZUM???

Prečo nehľadáme príčiny, ale riešime len dôsledky? Rozumu vďačíme za veľa tak prečo nám stačí na zmenu tak dôležitej veci, akou sú rodičia dieťaťa, fakt, že to chceme, máme na to právo a že u susedov to funguje? Myslím, že by sme mali byť opatrnejší a možno chvíľu vyčkať ako sa to bude vyvíjať ďalej, ale hlavne by sme mali rozumne argumentovať a hľadať príčiny.

Chcel by som poprosiť všetkým homosexuálnych aj heterosexuálnych kamarátov a všetkých ľudí vôbec, aby si prečítali knihu:

Erich Fromm - Umenie milovať (práve toto dielo vo mne vyvolalo toľko otázok)

Zastavme sa, vypnime smartfóny, prestaňme bojovať, vystúpme z matrixu tohto sveta a možno si uvedomíme ako osamotení plačeme a voláme o pomoc, lebo nám chýba láska - pravá láska.., že nás je takých veľa a miesto toho aby sme sa snažili pomôcť si sa od seba čoraz viac vzďaľujeme..

Spojme sa a možno prídeme na viac ako si myslíme, otázkou je či na to chceme prísť :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

DOMOV

Sudca Hrubala: Neviem, či bol Procházka politická objednávka. Vyzerá to tak

Združenie Za otvorenú justíciu sa zrejme zmení na think-tank.

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Ministerstvo zaplatilo 175-tisíc za projekt, ktorý skončil v koši.


Už ste čítali?